rolki fila

Rolki Fila

Marka Fila większości z nas kojarzy sie z obuwiem sportowym, ale oferta marki to także rolki i łyżwy. Oferta rolek skierowana jest zarówno do początkujących jak i zaawansowanych, którzy wiedzą czego oczekują od rolek. Wyższe modele rolek zadowoloą nawet najbardziej wymagających.
fila
łyżworolki fila

Wysoka jakość

Rolki Fila cieszą się dobrymi opiniami wśród użytkowników, a to wszystko za sprawą wysokiej jakości wykonania, innowacyjnym rozwiązaniom i opatentowanym technologiom, które sprawiają że jazda na rolkach dostarcza jeszcze więcej przyjemności i satysfakcji.
Rolki męskie
Rolki Fila FM 100 Black Orange
759 PLN
Rolki Fila FM 100 Black OrangeDzięki solidnej budowie i pół wysokiej konstrukcji buta daje lepsze wsparcie kostki i doskonale spisuje się podczas średnich i długich sesji treningowych. ...
Rolki Fila F 100 Blue White
799 PLN
Rolki Fila F 100 Blue WhiteUltra lekkie, ale zarazem stabilne rolki z grupy maratonowej przeznaczone do wyjątkowo szybkiej jazdy. But wewnętrzny wykonany z najwyższych jakości materia ...
Inne rolki
rolki rollerblade Rollerblade

Rollerblade to uznany i ceniony producent rolek. Firma została założona w 1980 roku w Minnesocie przez dwóch hokeistów. Dzisiaj Rollerblade to firma oferująca wyoskiej klasy rolki.

rolki roces Roces

ROCES to znany i ceniony producent łyżworolek i łyżew. Firma powstała 1952 roku i działa do dzisiaj oferując wysokiej jakości łyżworolki i łyżwy. Siedziba główna mieści się we Włoszech.

rolki k2 K2

K2 to jeden z czołowych producentów rolek, który cieszy się dużym uznaniem wśród użytkowników. Rolki K2 słyną z wysokiej jakości wykonania oraz innowacyjnych rozwiązań.

rolki tempish Tempish

Marka Tempish plasuje w środku tabeli producentów rolek oferując dobrej jakości produkty w dobrych cenach. Oferta rolek Tempish skierowana jest do osób na każdym poziomie zaawansowania.

rolki powerslide Powerslide

Powerslide to jeden z czołowych producentów rolek, który w swojej ofercie ma duży wybór rolek do róznych zadań. Powerslide od kilku lat sukcesywnie rozwija ofertę rolek trójkołowych.

Dobór rolek
rodzaje rolek

Rodzaje rolek

Przy wyborze rolek w pierwszej kolejności musimy zdecydować gdzie i jak będziemy jeździć. W zdecydowanej większości sytuacji będą to rolki z grupy fitness, któe idealnie sprawdzają się przy jeździe rekreacyjnej.

but

But/skorupa

But to ważna sprawa więc warto zwrócić uwagę na to aby był przede wszystkim wygodny, aby miał dobrą wentylację, nie obcierał, dobrze trzymał staw skokowy.Należy też zwrócić uwagę na sposób sznurowania.

płozy

Płozy

W rolkach profesjonalnych gdzie waga rolek ma duże znaczenie płozy tworzone są z bardzo lekkich stopów, natomiast w rolkach do jazdy rekreacyjnej najczęsciej stosuje się płozy aluminiowe i z tworzywa.

koła do rolek

Koła

Kółka to bardzo ważny element w rolkach. Odpowiednia średnica i twardość kółek będą miały znaczny wpływ na komfort i szybkośc jazdy. Początkujący powinni szukać rolek z kółkami nie większymi niż 84 mm.

łożyska do rolek

Łożyska

Łożyska to kolejny element który razem z kołami tworzą układ jezdny. Rozróżniamy kilka klas łożysk jak ABEC-5, ABEC-6, ABEC-7, ABEC-9. W rolkach z wyższej półki stosowane są też inne rodzaj łożysk.